Yazıcı Tamiri Antalya Bitmeyen Kartuş Antalya Bayi
Bitmeyen Kartuş Sistemi
 
 
Bu sisteme bitmeyen kartuş sistemi adı da verilmektedir. Temel de elbette ki bu sisteminde mürekkepleri bitmektedir. Fakat kartuş doldurma ile kıyaslandığında bu isim de verilmiştir.
 
Kartuş dolum ile karşılandığında, bu sisteme bitmeyen kartuş demek çok da yanlış olmaz. Bir kere kartuşlarınızı bir daha yerinden çıkarmak değişmek zorunda değilsiniz. İkincisi normal kartuşlarda ortalama 10-15 ml. mürekkep vardır. İki kartuşta toplam 20-30 ml doldurtur veya yeni şekilde alırsınız. Bu sistemde siyah kartuş için bir tank ve renkli mürekkepler için 3 tank olmak üzere 100 ml x 4 mürekkebiniz olur. (bazı modellerde renk sayısı daha fazla olduğu için tank sayısı ve dolayısı ile mürekkep miktarı daha fazla olabilmektedir). Bu sistemde ayrıca kartuşlarının içindeki mürekkebi de hesaba katabilirsiniz. Aslında tanklarda 400 ml. , kartuşlarda 15 x 2 ml mürekkep alıyorsunuz.
 
Şöyle yaklaşık bir hesap yapabilirsiniz, 30 ml normal kartuşlardaki mürekkebiniz, 400 ml sistemdeki mürekkebiniz.. Bir seferde 13 kat mürekkep almış oldunuz. Hem de yazıcınızın orjinal kartuşları ne kadar ise yaklaşık olarak o bedele.. (Net hesaplamaları kendi yazıcı modelinize göre yapmak gerekir. Biz minimumdan örnek bir hesap yaptık )
 
Normal kartuşunuzla aldığınız baskı sayısını 13 ile çarpın.. İşte size bu sitemi ilk aldığınızda sahip olacağınız baskı sayısı..